ترانسمیتر دما

 

برای دانلود کاتالوگ ترانسمیتر دما بر روی آیکون روبه رو کلیک کنید.   

ترانسمیتر دما چیست ؟

با توجه به اهمیت دما در انجام پذیر بودن برخی از فرایندهای صنعتی، استفاده از ترانسمیتر دما و سنسور دما اهمیت ویژه ای دارد. این ابزار ها به شکل های مختلفی دما را اندازه گیری می کنند و نتیجه اندازه گیری های خود را در قالب داده های قابل محاسبه در اختیار اپراتور ها قرار می دهند. بالارفتن یا پایین آمدن دما نقش مهمی در سیستم های مختلف دارد. به عنوان مثال، گاهی کنترل دمای یک مخزن می‌تواند از انفجار آن و تبعات جانی و مالی زیادی جلوگیری کند.

انواع ترانسمیتر دما:

1) تک سیمی

2) دو سیمی ( بی سیم)

همچنین آن ها را با توجه به نحوه نصب به دسته های زیر نیز تقسیم می شوند:

1) ترانسمیتر دما هدمونت (کله ای):

ترانسمیتر کله ای  در بالای سنسور قرار میگیرد و قابلیت نصب آسان در سیستم های مختلف از ویژگی های مهم آن بحساب می آید. این نوع به فناوری معمولی دو سیم متصل است.

2) ترانسمیتر دما فیلدمونت (ریلی):

ترانسمیتر ریلی دارای یک نشانگر خارجی و یک محفظه  فلزی بوده و از قطعات الکترونیکی حساس در برابر خورندگی، رطوبت و پوسیدگی محافظت می کند. این مدل نیز به فناوری معمولی دو سیم متصل هستند.

کاربرد ترانسمیتر دما 

در بسیاری از موارد دمای یک فرآیند از راه دور باید کنترل شود.دستگاه های سنجش دمایی متداول از جمله تـــــرموکوپل ها و RTD ، ســـیـــگنال های خیلی کوچـکی تـــولید مــی کنند.

این سنسورها می توانند به یک ترانسمیتر دو سیم متصل شوند که به این ترتیب سیگنال کوچک تقویت و مناسب خواهد شد. زمانی که این سیگنال تا سطح قابل استفاده ای مناسب شد می تواند از طریق سیم مسی معمولی منتقل شود و برای تحریک تجهیزات دیگر از جمله مترها ، دیتالاگرها ، دستگاه های ثبت داده ، کامپیوترها یا کنترلرها استفاده شود.سایر محصولات

طراحی وب سایت آرادپرداز