ترموول

ترموول

ترموول براي محافظت از حسگر دما در برابر شرايط سخت  فرآيند و امكان خارج كردن حسگر از محل خود بدون نياز به توقف فرآيند به كار مي رود. اگرچه در نگاه اول ترموول وسيله ي ساده اي به نظر مي رسد، اما انتخاب مناسب آن نيازمند تعيين پارامترهاي متعددي است.پارامترهايي كه هر كدام از آنها بايد به طور ويژه اي انتخاب شوند تا حداقل تأثير نامطلوب در دقت اندازه گيري، نگهداري و در نتيجه  حذف مخاطرات ناشي از آسيب به ترموول محقق شوند.

انواع ترموول

1) Stepped (پله ای):

با توجه به اینکه نوع پله ای دارای ثابت زمانی کمتری نسبت به دو نوع دیگر است، در مواقع نیاز به پاسخ سریع ، مورد استفاده قرار می گیرد.

2) Straight (صاف):

 یکی دیگر از انواع دیگر این محصولات به نوع صاف مشهور است. در ترموول صاف قطر طول قسمت غوطه وری در تمام قسمت ها یکسان می باشد و حفاظت خوبی در برابر خوردگی و سایش دارد.

3) Tapered (قیفی شکل) :

نوع مخروطی با توجه به ساختار خود دارای فرکانس تشدید بالاتری نسبت به نوع مستقیم با ابعاد مشابه است.بنابراین در مواقعی که سرعت سیال عبوری از لوله زیاد باشد، انتخاب مناسبی است.پیشنهاد می شود برای سرعت های بیش از 5 M/S در سیالات مایع و 15 M/S در سیالات گاز از ترموول مخروطی استفاده شود.

جنس ترموول
موادی که بطور معمول در ساخت  ترموول بکار می رود عبارت است از : 

1)  استنلس استیل

2) کروم

3) مولیبدم استیل

4) سیلیکون برنز

5)  مونل

6)  نیمل

7) تیتانیوم

ساختار ترموول

ترموول ها به صورت عمومی از ماشينكاری یک قطعات گرد فلزي يكپارچه (Round Bar Stock) ساخته می شوند و يك سر آن برای اتصال به پايپينگ پلنت به يكی از شكلهاي ترموول های جوشی، ترموول رزوه ايی يا ترموول فلنجي آماده مي شود. اين در حالي است كه تيوب های محافظ لزوما ماشينكاری نمی شوند و به روشهاي ديگر نيز امكان ساخت آنها وجود دارد. براي دماهاي بسيار بالا از موادی همچون سراميك بايد برای ساخت Thermowell و تيوب محافظ استفاده می شود.

 سایر محصولات

طراحی وب سایت آرادپرداز